Šī vietne izmanto sīkfailus. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs piekrītat tam, ka mēs izmantojam sīkfailus. Uzziniet vairāk šeit

Televizori

Zīmoli:

Samsung

LG

Philips

Cena:

Plaša televizoru izvēle veikalā 11a.lv. Jūs varat izvēlēties no dažādiem televizoriem - LCD, LED, OLED, HD, Ultra HD u.c. Televizori katrai gaumei un iespējām. TV ir no pasaules klases ražotājiem ar ražotāja garantiju. Garantijas termiņš jāskatās katram ražotājam un modelim atsevišķi.

LED/LCD televizori

Gaismasdiožu/šķidrokristālu displeja tehnoloģija laiž gaismu no gaismu diožu matricām uz šķidro kristālu paneļa, kurā ir integrēti RGB pikseļi (R = sarkans, G = zaļš, B = zils). Pateicoties gaismas filtriem, tiek izveidots krāsains attēls ar noteiktu spilgtuma līmeni. Šai tehnoloģijai ir ne ļoti pilnīga pieeja melnās krāsas attēlojumam, kaut arī jaunajos LCD 4K televizoru modeļos tas ir kļuvis ievērojami labāks, salīdzinot ar kādreizējiem modeļiem.

OLED 4k

Šī tehnoloģija ievērojami un principiāli atšķiras no visiem eksistējošajiem šķidro kristālu televizoriem ar savu kvalitāti un vairumā gadījumu tos daudzkārtēji pārspēj gandrīz visos parametros, kas saistīti ar attēla kvalitāti. OLED televizori ir paši dārgākie un paši efektīvākie televizoru veidi, kas šobrīd vispār ir pieejami starp 4K HDR vai SDR.

Par to atbild pats OLED paneļa funkcionēšanas veids. Atšķirībā no LED televizoriem, OLED televizoriem vispār nav apgaismojuma. Tā vietā katra gaismas diode satur organisku gaismas diodi kurš vai nu iedegas vai pilnībā izslēdzas, atkarībā no strāvas padeves. Tā rezultātā televizoriem OLED 4K piemīt spēja satumšot nepieciešamo vietu līdz precizitātei - viena gaismas diode. OLED 4K televizorā tādu ir 820 miljoni. Tieši tāpēc, deaktivizējot visus pikseļus, iespējams panākt ideālu, bezgalīgu kontrastainību.

Krāsas veidošanas princips nav tiešs, tas tiek veidots no divām gaismas diožu krāsām - zilas un dzeltenas, kas pēc tam tiek caurlaists caur sarkano un zaļo filtru, lai iegūtu visas krāsas, tai skaitā - balto.

OLED televizoriem ir mazāks pīķa spilgtums nekā labākajiem LCD/LED televizoriem, bet dēļ ideāla melnās krāsas līmeņa, pat švakākais OLED televizors radīs daudz labāk uztveramu kontrastu.

Vai OLED televizoros izdeg gaismas diodes?

Vecajos plazmas televizoros varēja izdegt pikseļi tajās vietās ekrānā, kurās ilgu laiku tika rādīts viens un tas pats - kaut kas statisks, piemēram - kanāla logotips vai spēles izvēlne. Šādu objektu pēdas varēja uz visiem laikiem palikt kā nospiedumi uz ekrāna, tāpēc ražotāji izveidoja speciālus instrumentus televizora uzstādījoms, lai no tā izvairītos. 

Tomēr šī problēma nav raksturīga OLED tehnoloģijas televizoriem, tomēr, ja atstāt statisku attēlu uz pāris stundām pēc kārtas, tad šis attēls var "uzkārties", atstājot tikko manāmu nospiedumu apmēram uz stundu - pēc tam viņš pazudīs pavisam. Ar televizoru nekas traks nenotiks.

Ko labāk izvēlēties - LED vai OLED televizoru?

Augstāk ir aprakstītas tehniskās īpašības abiem variantiem, tagad var izdarīt secinājumus, ko labāk iegādāties. Atbildes būtība ir vienkārša - ja varat atļauties, tad viennozīmīgi iesakāms iegādāties OLED dēļ tā izcilajām attēla īpašībām. Ja jums der ekonomiskāks variants, tad LED/LCD televizori brīnišķīgi tiek galā ar visa veida video saturu.

TwitterFacebookYoutubeGoogleplus
Salidzini.lvkurpirkt.lv