Šī vietne izmanto sīkfailus. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs piekrītat tam, ka mēs izmantojam sīkfailus. Uzziniet vairāk šeit

Bērnu rati

Zīmoli:

Hauck

Cena:

Mazulim ir svarīgs komforts, kad Jūs abi dodaties dienišķajās pastaigās. Tāpēc ir nepieciešams pareizi izvēlēties bērniņam piemērotus ratiņus. Mazuļu ratiņi mēdz būt visdažādākie. Rati atšķiras ne tikai pēc materiāla, krāsas, bet arī pēc nozīmes. Vienus ratiņus var izmantot tikai noteiktam bērna vecumam, citi ir viegli transformējami saskaņā ar nepieciešamību. Šodien ražotāji piedāvā milzīgu izvēli: ratiņi ceļojumiem, ratiņi tandēmi (piemēram, diviem bērniem), ratiņi ar trīs riteņiem, ratiņi ar staigāšanas virzienā novietotu sēdekli un pret staigāšanas virzienu novietotu sēdekli un daudzi citi.

Lai kādu modeli Jūs arī izvēlētos, ir ieteicams apskatīt sekojošus momentus.

Modelis

Vai bieži ceļojat, cik jums ir bērni, kādā gadalaikā ratiņi tiks izmantoti? Ratu izvēle būs atkarīga no Jūsu dzīves veida un ģimenes situācijas. Ja Jums ir bērni gandrīz vienaudži, tad ir jēga izvēlēties ratiņus tandēmu. Ja Jūs bieži ceļojat, ratiņiem jābūt viegli manevrējamiem un viegli salokāmiem. Parasti vecāki nomaina trīs ratus, līdz bērniņš izaug, tāpēc daudzi vecāki dod priekšroku daudzfunkcionāliem modeļiem.

Gultiņa vai sēdeklis?

Jābūt stingrai muguriņai un cietai apakšai, lai nesavainotu bērna mugurkaulu.

Izmēri

Ratu izmērs tiek noteikts pēc ratu riteņu platuma. Nepaslinkojiet un izmēriet lifta platumu, durvju platumu. Padomājiet, vai ratiem pietiks vietas koridorā. Pat ja ratus iespējams salikt, darīt to katru dienu vairākas reizes ir nogurdinoši un problemātiski. Ja Jums ir mašīna, pārliecinieties, vai rati ievietosies tās bagāžniekā saliktā veidā.

Riteņi

No riteņu izmēra ir atkarīga ratu manevrētspēja. Ja ratiņu riteņi ir maziņi, ratiņi ir viegli, ar tiem ir viegli manevrēt. Tomēr tā nederēs ziemas pastaigām, slapjdraņķim, nelīdzeniem ceļiem. Sliktam laikam un sačakarētiem ceļiem labāk izvēlēties lielus, gumijas riteņus. Labu caurejamību pa sniegu sniedz arī lieli plastmasas riteņi. Galvenais, lai riteņi ir lieli. Ir ratiņi ar grozāmiem ritentiņiem, kuri kustās par 180 grādiem. Tos ir ļoti viegli vadīt. Galvenais, lai šādiem ratiņiem būtu funkcija tos nofiksēt.

Rāmis un šasija

Tā ir parikte, kam tiek piestiprināts pats ieliktnis. Šasijas materiāls nodrošina konstrukcijas stabilitāti un uzticamību jebkurā stāvoklī, pie tam - tam nav jāpadara ratiņi smagāki. Tam ir jābūt izturīgam un vieglam. Parasti šie mērķi tiek sasniegti ar alumīnija vai triecienizturīgās plastikas materiāla izmantošanu.

Amortizatori

Tieši no amortizācijas ir atkarīgs tas, cik līdzeni ratiņi brauks, kas, savukārt, norāda uz to, cik komfortabli tajos būs atrasties Jūsu mazulim. No amortizatoriem ir atkarīga ratiņu noturība. Mūsdienu variantos parasti tiek izmantoti plastikas šarnīri vai atsperes, retāk - siksnas, jo tās ātri nonēsājas.

Bremzēšanas funkcija

Bremzes var bloķēt uzreiz divus riteņus vienlaicīgi, ko pārsvarā izvēlas māmiņas, jo tās ir viegli nospiest, bet mēdz būt arī cits variants - bremzes-pedālis, lai bloķētu katru riteni atsevišķi. Izvēle ir atkarīga no tā, kas kam labāk patīk. Pēdējā laikā arvien biežāk sastopami modeļi ar augšējām rokas bremzēm - tas ir ērti māmiņām, kuras turpina vest aktīvu dzīvesveidu arī pēc bērniņa dzemdībām, savietojot pastaigas ar skriešanu vai vizināšanos ar skrituļslidām.

Rokturis

Ir rokturi, kas samazina slodzi uz locītavu. Ir iespēja izvēlēties starp fiksētiem rokturiem un pārvedes rokturiem. Pārvedes rokturis ļauj mainīt ratu kustības virzienu - mazulis var braukt gan ar seju pret māmiņu, gan ar muguru pret viņu. Ļoti svarīgs moments - iespēja regulēt roktura augstumu. Tas var būt aktuāli ģimenē, ja vecākiem ir liela auguma starpība.

Papildus aksesuāri

Tas ir lietus aizsargs, kapucis, knišļu aizsargtīkliņš, soma, iepirkumu groziņš, mufta māmiņai, spēļu paplāte un citas detaļas. Tās var nopirkt atsevišķi, bet mēdz būt jau iekļautas komplektā. Jāskatās katrā gadījumā atsevišķi un ja nav skaidrs, ir jājautā pārdevējam. Drošībai ieteicams, lai uz ratiem būtu izvietoti gaismu atstarojošie elementi pastaigām gada tumšajā periodā.

TwitterFacebookYoutubeGoogleplus
www.gudriem.lv/atrie-kreditiSalidzini.lvkurpirkt.lv